Najwięksi mistrzowie boksu wszech czasów

Najwięksi mistrzowie boksu wszech czasów

W historii jest kilku wielkich mistrzów boksu. W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych pięściarzy wszech czasów. Zacznijmy od Jacka Johnsona, który został pierwszym czarnym mistrzem boksu. Jego szybkość i zdolność do uderzenia każdą z pięści czyniły go niezwykle niebezpiecznym. Był też sprytny i przebiegły, a swoich przeciwników czynił amatorami. Pokonał wielu znanych pięściarzy, w tym Sama Langforda, Tommy’ego Burnsa, Jamesa J. Jeffriesa, Stanleya Ketchela, Joe Jeannette’a i Sama McVea.

Tyson Fury

Tyson Fury to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników wagi ciężkiej w historii. Ma 6 stóp-9 klatki, prawie 85-calowy zasięg i potężny cios młotem. Chociaż nie jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem wagi ciężkiej w historii boksu, może w końcu wspiąć się do pierwszej dziesiątki. Choć jest jeszcze młodym człowiekiem, niewielu jest pięściarzy, którzy mogliby go pokonać.

Tyson Fury ma fascynującą historię i wielką osobowość. Walczył z wieloma elitarnymi mistrzami boksu i wielokrotnie udowadniał swoją wartość. Chociaż nie walczył z żadnymi elitarnymi nazwiskami od 2008 roku, zdominował mniej znanych przeciwników, w tym Klitschko, Deontay Wilder, Steve Cunningham, Dereck Chisora i Otto Wallin. Nawet jeśli nie jest największym bokserem wszech czasów, należy do najbardziej popularnych i lubianych pięściarzy na świecie.

Choć styl Fury’ego może wydawać się podobny do stylu Mike’a Tysona, to styl, którym się posługuje, jest zupełnie inny. Jeśli potrafi zadawać ciosy jak Mike Tyson, może znokautować człowieka o posturze greckiego boga. Ten styl nie jest jednak dla każdego. Ma on wyraźną przewagę nad wieloma innymi stylami.

Fury jest uważany za największego ciężkiego swojego pokolenia. Obecnie jest mistrzem świata wagi ciężkiej i potencjalnie może zjednoczyć dywizję. Joshua natomiast dzierży drugi ważny pas w dywizji. To może być idealna okazja dla Fury’ego, aby udowodnić swoją wyższość i rzucić wyzwanie Usykowi o tytuł WBC.

Sugar Ray Robinson

Sugar Ray Robinson karierę rozpoczął jeszcze jako dziecko, okazując się naturalnym bokserem, który przyciągał na ring ogromne tłumy. Gdy nabrał doświadczenia, zyskał przydomek „Sugar Ray” i zaczął wygrywać wielkie walki. W 1940 roku zdobył mistrzostwo Złotych Rękawic Nowego Jorku, a w 1946 roku zdobył tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. W ciągu następnych pięciu lat wygrał 91 ze swoich 91 walk. W latach 1951-1960 pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza świata w wadze średniej.

Jego kariera bokserska nabrała tempa po 1965 roku, głównie z powodu braku pieniędzy. Magazyn The Ring uznał go za największego boksera wszech czasów i nietrudno się domyślić dlaczego. W końcu walczył za 1100 dolarów za noc i był uważany za króla. Sugar Ray Robinson był jednym z pierwszych afroamerykańskich sportowców, którzy stali się ikoną rozrywki poza sportem, będąc właścicielem klubu nocnego w Harlemie i będąc częścią nowojorskiej sceny w latach czterdziestych. Miał świtę kobiet, maskotkę karła i dożywotniego menedżera George’a Gainforda.

Sugar Ray Robinson został jednocześnie mistrzem wagi średniej i mistrzem wagi welterweight, a podczas swojej kariery pokonał wielu najlepszych pięściarzy świata. W 1940 roku przeszedł na zawodowstwo i walczył pod nazwiskiem Walker Smith, choć później używał swojego rodowego nazwiska – Ray Robinson. W 1939 roku Gainford opisał Robinsona jako „słodkiego jak cukier”. Reporterzy wkrótce zaczęli nazywać go Sugar, a on sam zdobył swój pierwszy tytuł Golden Gloves.

Evander Holyfield

Evander Holyfield to znany amerykański mistrz bokserski. Zdobył kilka tytułów mistrza świata, w tym mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Jest również uważany za jednego z najlepszych pięściarzy ery nowożytnej. Ma wielką etykę pracy i jest oddany swojemu rzemiosłu. Holyfield to prawdziwy wojownik, który nigdy nie wycofuje się z wyzwania.

Evander Holyfield jest jednym z największych mistrzów wagi ciężkiej w historii. W wieku czterdziestu lat wciąż jest głównym pretendentem w dywizji ciężkiej. Wygrał ponad czterdzieści zawodowych walk i wiele z nich wygrał przez nokaut. Holyfield ma znakomity rekord 38-6-2, z 25 nokautami. Walczył z 24 mistrzami i przegrał tylko raz. Do mistrzów, z którymi walczył należą Mike Tyson, Marvin Hagler, Azumah Nelson, Henry Tillman i Carlos de Leon.

Po wspaniałej karierze w wadze półciężkiej, Holyfield awansował do dywizji ciężkiej. Po pokonaniu byłych mistrzów Pinklona Thomasa i Michaela Dokesa, zaproponował walkę o tytuł z Mike’m Tysonem. Tyson stracił jednak tytuł na rzecz journeymana Jamesa Bustera Douglasa, a Holyfield zdobył tytuł przez nokaut.

Do najbardziej znaczących osiągnięć w karierze Holyfielda należy zaliczyć bycie jedynym w historii mistrzem świata wagi czteroosobowej. Holyfield pochodzi z Atlanty i walczył ze wszystkimi najlepszymi zawodnikami wagi ciężkiej swoich czasów. Holyfield dwukrotnie walczył z Mike’m Tysonem, Riddickiem Bowe, Lennoxem Lewisem i Busterem Douglasem. Choć wielu uważało karierę Holyfielda za zakończoną po ostatnim zwycięstwie Tysona, Holyfield wrócił silniejszy.

Eddie Guerrero

Eddie Guerrero był legendarnym wrestlerem. WWE Hall of Famer był nieprzewidywalny i wszechstronny, a jego zdolność do sprawiania, że ludzie go nienawidzą lub kochają była naprawdę niesamowita. Przyciągał uwagę każdego widza. Jako dziecko, Guerrero odkrył swoją miłość do sportu-rozrywki dzięki swojemu ojcu.

WWE ponownie stworzyło Eddiego Guerrero jako twarz firmy i dało mu WWE Championship. Po utracie tytułu UFC na rzecz Brocka Lesnara, Guerrero powrócił do statusu twarzy i zaangażował się w rywalizację z supergwiazdą WWE Johnem Ceną. Obaj panowie znaleźli się w ringu podczas „Latino Heat” Parking Lot Brawl, a Guerrero wygrał, wspomagany przez swojego siostrzeńca Chavo.

Oprócz bycia jednym z największych mistrzów bokserskich wszech czasów, Eddie był jednym z najpopularniejszych wrestlerów wszech czasów. Ta popularność doprowadziła do wielu udanych pojedynków w MMA. Walczył z legendarnym Rocky’m Marciano i innymi wspaniałymi zawodnikami. Ponadto Eddie był w stanie stać się główną gwiazdą w Meksyku, zdobywając międzynarodowe uznanie.

Pomimo niedawnego przejścia na emeryturę z ringu, Eddie Guerrero kontynuuje swoją piętrową karierę w WWE. Urodzony w Meksyku wrestler jest uważany za jednego z najlepszych techników i charyzmatycznych wykonawców wszech czasów. Ma niesamowitą osobowość i był kochany przez fanów na całym świecie. Ponadto jego kariera w WWE obejmowała rywalizację z Batistą, Chyną i JBL. Oprócz mistrzostwa świata, był również zdobywcą tytułu World Wrestling przeciwko Brockowi Lesnarowi w 2004 roku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie buty kupić do sztuk walki?
Czytaj Dalej

Jakie buty kupić do sztuk walki?

Ci, którzy ćwiczą sztuki walki powinni zawsze nosić odpowiednie buty do karate. Zwykłe trampki nie są odpowiednie do…
Jaki typ butów będzie najlepszy do triathlonu?
Czytaj Dalej

Najlepsze stroje piankowe do triathlonu

Jeśli ścigasz się w triathlonie, będziesz chciał się upewnić, że twój strój jest wygodny i oddychający. Na szczęście…
Jak zostać sędzią bokserskim
Czytaj Dalej

Jak zostać sędzią bokserskim

Jeśli masz pasję do boksu, możesz rozważyć zostanie sędzią bokserskim. Poza tym, że jest to świetne źródło rozrywki…