Na jakie kontuzje cierpią bokserzy?

Na jakie kontuzje cierpią bokserzy?

Bokserzy mogą cierpieć z powodu różnych urazów podczas ich kariery, ale są pewne wspólne urazy, które mogą spowodować poważne niepowodzenie. Dowiedz się o wspólnych urazach w boksie, w tym o przyczynach, leczeniu i zapobieganiu. Te wspólne urazy są często związane z ciężką aktywnością fizyczną i mogą być trudne do zdiagnozowania.

Przyczyny

Boks jest sportem o wysokiej impaktowości, który może spowodować różne urazy. Te urazy mogą wystąpić w ringu, na siłowni, podczas treningu lub podczas meczu. Niektóre z najczęstszych urazów u bokserów dotyczą głowy i palców. Są one narażone na powtarzające się, gwałtowne uderzenia i mogą powodować złamania lub rozdarcia skóry.

Głowa jest głównym celem boksu, więc urazy twarzy są powszechne. Uderzenie w twarz powoduje ściśnięcie skóry o kość twarzy i zmiażdżenie tkanki pomiędzy nimi. Może to spowodować pęknięcie naczyń krwionośnych pod skórą. Krew przedostanie się do tkanek leżących pod skórą, powodując obrzęk i krwiak.

Skóra otaczająca oko jest również podatna na uszkodzenia. Może to spowodować rozległy obrzęk, który utrudnia bokserowi widzenie. Leczenie przy ringu polega na przykładaniu lodu do oka i stosowaniu zewnętrznego nacisku na to miejsce, aby zwęzić naczynia krwionośne i zapobiec dalszemu krwawieniu. Gojenie się krwiaka trwa około pięciu do siedmiu dni.

Uraz obejmujący głowę jest częstszy u bokserów płci męskiej niż u bokserek. Badanie dotyczące występowania urazów w boksie wykazało, że płeć męska ma znacznie wyższy wskaźnik urazów niż kobiety bokserki. Jest to w dużej mierze spowodowane wyższym ryzykiem nokautów technicznych u bokserów płci męskiej.

W zależności od ciężkości urazu, konieczna może być operacja. Urazy barku mogą być również wynikiem wielokrotnego użytkowania. Dlatego też w przypadku zwichnięcia barku niezbędna jest pomoc medyczna. Podczas rekonwalescencji bokser może potrzebować czasu wolnego od treningów.

Innym rodzajem urazu występującym u bokserów jest złamanie kości śródręcza, które występuje w kościach śródręcza biegnących od nadgarstka do palców. Uraz ten jest najczęściej spowodowany bezpośrednim uderzeniem, które łamie kość śródręcza poniżej palca różowego. Należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, aby potwierdzić, że złamanie jest złamaniem bokserskim, a nie innym rodzajem złamania kości śródręcza.

Urazy, które mogą być spowodowane boksem są liczne. Należy jednak pamiętać, że niektóre urazy mają podłoże genetyczne. Na przykład niektóre osoby mogą być genetycznie predysponowane do uszkodzeń neurologicznych spowodowanych boksem. U tych osób najczęstsze objawy to niewyraźna mowa. Ponadto, inne upośledzenia motoryczne mogą obejmować powolność ruchów i słabą koordynację. Ponadto, zaburzenia poznawcze mogą obejmować problemy z pamięcią lub spowolnione tempo umysłowe. W rzadkich przypadkach może dojść do demencji.

Leczenie

Jednym z najczęstszych urazów doznawanych przez bokserów jest złamany bark. Ten rodzaj urazu może być naprawiony, ale kluczowe jest, aby szukać pomocy medycznej od razu. Podstawowym celem leczenia jest przywrócenie prawidłowego ustawienia stawu barkowego. W ciężkich przypadkach może być potrzebna operacja, aby naprawić złamany bark. Początkowy okres rekonwalescencji boksera ze złamanym barkiem wynosi od dwóch do trzech tygodni.

Urazy twarzy związane z boksem mogą obejmować rozcięcia, siniaki i urazy kontaktowe. Inne poważne obrażenia mogą obejmować złamania twarzy i wstrząsy mózgu. Znaczne urazy twarzy mogą nawet spowodować uszkodzenie zębów boksera. Niezależnie od miejsca, urazy powinny być leczone tak szybko, jak to możliwe.

Boks jest sportem uderzeniowym, a większość bokserów doznaje urazów po każdym meczu. Wiele urazów nie wymaga operacji, ale inne mogą spowodować wielomiesięczną absencję w sporcie. Nawet jeśli uraz nie zagraża życiu, sportowiec często doświadcza przewlekłego bólu. Cross Bay PMR może pomóc wyeliminować ból i wyleczyć różne urazy bez potrzeby operacji.

Leczenie urazów doznanych przez bokserów musi być opracowane tak, aby ograniczyć ryzyko poważnych kontuzji. W związku z tym ważne jest, aby kontynuować badania nad tym tematem. Kontuzje bokserów mogą być różne, od drobnych do poważnych, i należy udostępniać najnowsze informacje, by informować o toczącej się debacie na temat zapobiegania i leczenia.

Prewencja

Silne uderzenie w głowę może spowodować wstrząs mózgu, który może prowadzić do utraty pamięci krótkotrwałej, zawrotów głowy i nudności. Bokserzy są również podatni na zwichnięcia barku, które mogą być bardzo bolesne i wymagają natychmiastowej hospitalizacji. Inne częste urazy w boksie to naciągnięcia pleców i urazy kolan. Istnieją jednak pewne kroki, które bokserzy mogą podjąć, aby zapobiec tym urazom. Na przykład, powinni oni zawsze rozciągać się przed treningiem, unikać nadmiernego wymachu ramionami i dbać o to, by trzymać ręce blisko ciała.

Boks jest sportem fizycznym, a kontuzje mogą wystąpić w każdej chwili podczas treningu, meczu lub ćwiczeń. Powtarzające się uderzenia spowodowane boksem mogą spowodować uszkodzenia nadgarstka i palców. Najlepszym sposobem ochrony tych obszarów jest ćwiczenie prawidłowych technik bokserskich. Zminimalizuje to ryzyko kontuzji i skróci czas powrotu do zdrowia.

Aby zapobiec urazom w boksie, bokserzy powinni rozciągać się i rozgrzewać przed sesjami treningowymi. Rozgrzewka podniesie temperaturę ciała i zwiększy przepływ krwi do mięśni. Dodatkowo powinni uprawiać trening gibkości, który zwiększy zakres ruchu ich stawów. Odbywa się to poprzez trzy główne rodzaje rozciągania: rozciąganie aktywne, rozciąganie statyczne oraz foam rolling.

Aby stworzyć zalecenia dotyczące profilaktyki, potrzebna jest kompleksowa baza danych na temat urazów doznanych przez bokserów. Powinna ona zawierać mechanizm urazu, co może pomóc w zapobieganiu podobnym urazom w przyszłości. Ponadto baza danych musi zawierać informacje dotyczące sprzętu ochronnego używanego przez bokserów oraz sprzętu ich przeciwników. Na przykład bokser powinien wiedzieć, czy przeciwnik nosi rękawice cięższe od jego własnych, co może mieć wpływ na ciężkość kontuzji.

Zapobieganie kontuzjom jest kluczowe dla bokserów, a stosując się do rad trenera, bokserzy mogą zminimalizować ryzyko doznania kontuzji. Ważne jest, aby bokserzy słuchali rad swoich trenerów i dawali im znać, jeśli są zaniepokojeni. Trenerzy bokserscy są po to by cię trenować, a nie karać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak długo trzeba trenować w sztukach walki, żeby być dobrym?
Czytaj Dalej

Jak zacząć trenować sztuki walki

Kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia treningu sztuk walki, pierwszym krokiem jest wybór stylu. Możesz nauczyć się wszystkiego od…
Co to jest sparing bokserski?
Czytaj Dalej

Co to jest sparing bokserski?

Jeśli chcesz rozpocząć naukę o sparingach bokserskich, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł będzie obejmował podstawy tego…
Na czym polega przygotowanie do triathlonu?
Czytaj Dalej

Na czym polega przygotowanie do triathlonu?

Przygotowanie do triathlonu obejmuje kilka kluczowych obszarów. Są to: wyznaczanie celów, sprzęt i trening. Poniższe wskazówki mogą pomóc…
Najlepsze filmy związane ze sztukami walki
Czytaj Dalej

Najlepsze filmy związane ze sztukami walki

Jeśli jesteś zainteresowany nauką sztuk walki, możesz obejrzeć te filmy, aby zorientować się, jak działają różne dyscypliny. Jednak…