Running a Profitable Martial Arts School

Running a Profitable Martial Arts School

Jeśli rozważasz rozpoczęcie działalności szkoły sztuk walki, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Po pierwsze, należy być realistą o tym, jak wielu uczniów można oczekiwać, aby zapisać. Aby złamać nawet i zarabiać na życie, trzeba co najmniej 100 studentów. Idealnie byłoby, gdyby Twoja szkoła miała od 150 do 200 członków, ponieważ każda większa liczba jest trudna do zarządzania i utrzymania. Posiadanie tej liczby uczniów pozwoli ci prowadzić zajęcia w przestrzeni sklepowej i utrzymać niskie koszty ogólne.

Pięściarze MMA zarabiają więcej w UFC niż małe niezależne bokserki

Nie jest tajemnicą, że najlepsi zawodnicy mieszanych sztuk walki (MMA) zarabiają więcej niż bokserzy, nawet jeśli nie zgłaszają wszystkich swoich zarobków do komisji sportowych. Najwyżej opłacani zawodnicy MMA częściej mają niezgłoszone dochody, które często pochodzą z umów pobocznych i bonusów PPV. Fighterzy w UFC, na przykład, mogą zarobić do 5 milionów dolarów za trzy walki w Nevadzie.

Chociaż nie da się zaprzeczyć, że promotorzy UFC zarabiają więcej niż mali niezależni bokserzy, istnieją również dowody na to, że fighterzy UFC boją się mówić głośno o swoich wynagrodzeniach. Kilku fighterów UFC, którzy mówili o swoich wynagrodzeniach, nie mogli mówić publicznie ze względu na presję ze strony szefów swoich promocji. Zdecydowali się pozostać anonimowi, ponieważ czuli, że mogłoby to zaszkodzić ich karierze.

UFC ma więcej pieniędzy niż boks. Walki UFC generują większe przychody niż boks w Stanach Zjednoczonych, z większą liczbą sprzedanych payper-views niż boks na HBO i Showtime łącznie. Boks jest bardziej delikatnym sportem, z innymi zasadami. Oprócz pay-per-views, UFC zbiera dochody z towarów, siłowni i gier wideo.

Nawet jeśli wynagrodzenie nie jest tak wysokie jak w przypadku fighterów MMA, to i tak jest to niesamowita suma dla profesjonalnego sportowca. Większość fighterów MMA zarabia do 3 milionów dolarów rocznie na podstawowej pensji, a na sponsorach i walkach może zarobić nawet 30 milionów dolarów więcej.

Oprócz większych szans na walki w najwyższych rankingach, fighterzy UFC mają również przewagę w postaci możliwości walki na większej arenie. Będą mogli rywalizować z mistrzami świata. Ponadto fighterzy MMA często są promowani na podstawie długiego kontraktu. Fighterzy, którzy nie podpiszą kontraktu nie otrzymują statusu mistrza, co ogranicza ich możliwości rynkowe.

Fighterzy UFC otrzymują również bonusy. Na przykład bonus Fight of the Night może dodać do 50 000 dolarów do dochodu fightera. To może zrobić światową różnicę dla fighterów, którzy są na niższych szczeblach. Fighterzy mają również prawo do części zarobków z pay-per-view.

Cross-training w sztukach walki

Cross-training w sztukach walki to świetny sposób na poprawę ogólnej sprawności sportowej. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem czy profesjonalnym artystą sztuk walki, cross-training może pomóc Ci poprawić ogólną wydajność. Daje to również szansę na pracę nad innymi obszarami ciała. Poprawiając swoją ogólną sprawność i wydajność, będziesz czuł się lepiej na macie.

Poza kondycją fizyczną, cross-training w sztukach walki pomaga rozwinąć umiejętności psychiczne i fizyczne potrzebne do uprawiania sportu. Poprawia również twoją elastyczność. W rezultacie będziesz lepiej radzić sobie w innych sportach i relacjach. Jako artysta sztuk walki, będziesz miał przewagę konkurencyjną w innych działaniach, co może być korzystne w życiu osobistym.

Koncepcja treningu krzyżowego jest prosta: trening w wielu sportach walki poprawi twoją ogólną sprawność. Uprawianie innego sportu będzie wyzwaniem dla twojego ciała i da ci nową perspektywę. Poprawi również twoją siłę i wytrzymałość. Przełoży się to na lepsze wyniki podczas twojego podstawowego sportu i szybszy czas regeneracji.

Jeśli jesteś początkujący, mądrze jest wziąć to powoli i zacząć na niskim poziomie i stopniowo zwiększać poziom treningu. Niezależnie od poziomu sprawności fizycznej, zawsze powinieneś upewnić się, że dobrze się bawisz podczas cross-treningu. Pomoże Ci to rozwinąć pewność siebie i sprawi, że staniesz się lepszym zawodnikiem w każdym sporcie, który wybierzesz.

Cross-training w sztukach walki da ci nową perspektywę na twój trening. Praktykowanie kilku różnych stylów pomoże ci doskonalić techniki i lepiej wypadać na zawodach. Bruce Lee jest kolejnym przykładem tego zjawiska. Ćwiczył wiele różnych stylów i ostatecznie rozwinął sztukę znaną jako Jeet Kune Do.

Wycena rentownej szkoły sztuk walki

Ustalanie cen za zajęcia sztuk walki jest jednym z najtrudniejszych aspektów prowadzenia rentownej szkoły sztuk walki. Wiele właścicieli szkół sztuk walki dostać się do kłopotów, ponieważ nie rozumieją, co do opłat. Jest to częściowo ze względu na bariery kulturowe, które istnieją w społeczności sztuk walki. Jednak przy odpowiednim planie marketingowym, ustalanie cen może być bardziej proste.

Po pierwsze, zbadaj stawki czesnego u konkurencji. Można to zrobić poprzez porównanie stawek innych szkół sztuk walki w tym samym regionie. Na przykład, można porównać ceny siłowni bokserskich do tych z siłowni MMA. Najwyższa stawka czesnego da ci wskazówkę na temat wielkości rynku. Nie musisz pobierać najwyższego czesnego w swojej okolicy, ale chcesz wycenić swoje zajęcia po cenie zbliżonej do cen konkurencji.

Możesz również rozważyć koszty ogólne szkoły sztuk walki. Wydatki te obejmują czynsz, płace pracowników, budżet marketingowy i inne bieżące wydatki. Jeśli sprzedajesz produkt lub usługę, która wymaga wysokiego overhead, trzeba będzie opłata więcej niż generic martial arts school.

Pricing martial arts school prawidłowo jest kluczowe dla jego sukcesu. Ważne jest, aby pamiętać, że większość swoich dochodów będzie pochodzić z czesnego, ale szkoła może generować dodatkowe dochody poprzez sklep pro, opłaty za zapisy i płatnych wydarzeń. Ostatecznie, wycena szkoły sztuk walki prawidłowo uczyni go opłacalnym i pozwoli Ci żyć życiem, które lubisz.

Przed otwarciem szkoły sztuk walki, upewnij się, że masz biznes plan. To pomoże Ci zdecydować się na docelowej demografii i strategii marketingowej. Następnie, nadszedł czas, aby zarejestrować swój biznes. Kiedy już zdecydujesz się na strukturę biznesową, upewnij się, że przestrzegasz zasad. Istnieje wiele wymagań dotyczących założenia szkoły sztuk walki i powinieneś ich przestrzegać, jeśli chcesz, aby Twoja szkoła odniosła sukces.

Dobrym pomysłem jest również współpraca z lokalnym biznesem. Często firmy te będą sponsorować wydarzenia związane z gromadzeniem funduszy i dadzą twojej szkole wielką ekspozycję. Możesz także zaoferować pakiety korporacyjne większym firmom.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy sztuki walki to niebezpieczny sport?
Czytaj Dalej

Czy sztuki walki to niebezpieczny sport?

Jeśli zastanawiasz się, czy sztuki walki są niebezpieczne, pomyśl jeszcze raz. To prawda, że najwyższy poziom konkurencyjnych sztuk…
Training For a Half Ironman Triathlon
Czytaj Dalej

Training For a Half Ironman Triathlon

Half Ironman to wieloetapowe zawody sportowe wymagające od zawodników wykonania trzech oddzielnych dyscyplin: pływania, roweru i biegu. Zawodnicy…