Które sztuki walki są najbezpieczniejsze?

Które sztuki walki są najbezpieczniejsze?

Jeśli chodzi o sztuki walki, istnieje wiele opcji. Jeśli szukasz najbezpieczniejszych, możesz być zainteresowany nauką o Judo, Taekwondo lub Wing Chun. To wszystko są świetne wybory dla początkujących. Judo został zbadany na jego niski wskaźnik urazów, a Shotokan karate jest inny wielki wybór.

Wing Chun jest najbezpieczniejszą sztuką walki

Wing Chun nie jest 20-letni system jak inne sztuki walki. Skupia się na szybkiej nauce umiejętności, które mogą być przydatne w nagłych wypadkach. Prawdziwa samoobrona oznacza zdolność do szybkiej walki. 20-letnie systemy są stratą czasu i uniemożliwiają ci określenie się, gdy tego potrzebujesz.

Ponadto Wing Chun kładzie nacisk na powściągliwość i samoobronę. Jego praktycy często porównują się do bambusów, aby pokazać właściwą powściągliwość i wiedzę o samoobronie. To pomaga im bronić się w przypadku ataku. Jednak taktyka ta jest mało prawdopodobna w rzeczywistych sytuacjach, ponieważ napastnicy nie są skłonni do zatrzymania się, jeśli są w defensywie.

W Wing Chun dominującą bronią jest cios prosty. Ataki na lewo lub prawo od tej linii raczej nie spowodują znaczących szkód. Dzieje się tak dlatego, że większość ważnych organów ciała znajduje się wzdłuż tej pionowej linii. Należą do nich splot słoneczny, pachwina i gardło.

Judo jest bezpieczniejszą sztuką walki dla sportów

Judo jest sztuką walki, która wyewoluowała z Ju-Jitsu we wczesnych latach 80-tych XIX wieku. Została opracowana w celu wyeliminowania technik uderzeniowych i joint-lock, a jej nazwa oznacza „łagodną drogę”. Jest to skuteczny system samoobrony i jest również popularnym sportem. W rzeczywistości, siły policyjne na całym świecie wymagają od swoich członków treningu judo, aby chronić siebie i innych ludzi.

Podczas gdy judo jest powszechnie uważane za bezpieczną sztukę walki, nadal ma pewne nieodłączne ryzyko. Nie jest niczym niezwykłym, że osoby ćwiczące mogą doznać poważnych urazów. Wiele z tych urazów przypisuje się złym praktykom instruktorów. Jednakże, gdy judo jest praktykowane w bezpiecznym środowisku, ryzyko urazów jest znacznie mniejsze. Na przykład, kontuzje związane z judo nie są prawie zgłaszane we Francji, która jest jednym z wiodących krajów dla judo.

Judo jest trudne fizycznie i wymaga zarówno psychicznego, jak i fizycznego zaangażowania. Jest to jednak sport, który nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nawet jeśli nie jesteś tak sprawny fizycznie jak byś chciał, Judo może sprawić, że będziesz bardziej wysportowany i pewny siebie. Jest to również świetny wybór dla małych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem.

MMA to jeden z najbezpieczniejszych sportów walki na świecie

MMA to bardzo bezpieczny sport. Łączy w sobie nacisk na zagrożenie fizyczne i umiejętności z minimalnymi przerwami. Chociaż sport ten wiąże się z ryzykiem kontuzji, uczestnicy nie doświadczają żadnych poważnych urazów, a walki są zazwyczaj wyrównane pomiędzy dwoma biegłymi technicznie zawodnikami. Wielu fanów MMA uważa nieprzewidywalność tego sportu za ekscytującą.

Dla kontrastu, w boksie każdego roku ginie 13 osób. Ponieważ MMA jest nowym sportem, istnieje mniej rozstrzygających badań dotyczących ryzyka urazów. Z drugiej strony, boks ma dziesiątki lat danych na temat urazów i ofiar śmiertelnych. Wiele osób przypisuje niebezpieczną reputację boksu powszechności występowania CTE, rodzaju urazu mózgu, który powstaje w wyniku powtarzających się uderzeń w głowę.

Chociaż walki MMA nie są pozbawione ryzyka, bezpieczeństwo uczestników ma wysoki priorytet. Walki są przerywane, jeśli zawodnik zostanie znokautowany, zaduszony, dozna kontuzji lub otrzyma wiele uderzeń. Zadaniem sędziego jest interpretacja, czy fighterzy są w stanie rywalizować i bronić się.

MMA jest sportem kontaktowym

Zawody mieszanych sztuk walki (MMA) odbywają się w klatkach, gdzie obaj fighterzy mają ze sobą kontakt. Każdy zawodnik ma unikalną strategię, aby wygrać walkę, a trenerzy odgrywają w tym procesie ważną rolę. Przed meczem fighterzy badają mocne i słabe strony swoich przeciwników. Na przykład, zawodnik, który jest silniejszy w grapplingu będzie próbował zmęczyć przeciwnika. Natomiast zawodnik, który jest silniejszy w walce na nogi, będzie starał się utrzymać dystans i znokautować przeciwnika kopnięciem okrężnym lub uderzeniem kolanem.

Oprócz grapplingu i uderzenia, MMA wykorzystuje techniki z różnych sztuk walki. Zawodnicy MMA przygotowują się do każdego meczu z wyprzedzeniem, studiując swoich przeciwników i zasady tego sportu. To pomaga im zachować spokój i uniknąć kontuzji podczas walki. Dodatkowo, zawodnicy uczą się zasad sportu i tego, jak zachowywać się podczas meczu.

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania podczas treningu do walki MMA jest noszenie odpowiedniego sprzętu ochronnego. Ponieważ walki MMA wiążą się z dużym kontaktem, konieczne jest noszenie rękawic i osłon na ciosy. Nawet jeśli rękawice zapewnią tylko częściową ochronę, mogą pomóc zminimalizować ciężkość obrażeń. Dobra para rękawic powinna również zawierać ochronę nadgarstków.

Tai Chi jest „wewnętrzną” sztuką walki

W świecie sztuk walki Tai Chi jest często określane jako „wewnętrzna” sztuka walki. Wewnętrzne Sztuki Walki, jak sama nazwa wskazuje, trenują wewnętrzną energię ciała, która pochodzi od ducha. Energia ta jest wyrażana przez ciało na wiele sposobów, między innymi poprzez oddychanie i mechanikę ciała.

Jego praktyka oparta jest na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i obejmuje mechanikę całego ciała oraz ćwiczenia. Ćwiczenia te oparte są na zasadach yin i yang oraz promują zdrowie i dobre samopoczucie. Uważa się, że pomagają ludziom nauczyć się równowagi i przekierowania siły. Ponadto, pomagają praktykującym kultywować bardziej pozytywne i życzliwe nastawienie.

Filozofia Tai Chi jest podobna do filozofii kung fu, ale Tai Chi kładzie nacisk na rozwój wewnętrznej energii ciała, a nie na używanie siły na zewnętrznej części ciała. Jest on praktykowany w sposób spokojny i medytacyjny, aby pozwolić ciału wykonać swoją pracę bez potrzeby zmuszania go do tego. Ten system jest wolniejszy, ale jest znacznie potężniejszy. Koncentruje się również na praktyczności i równowadze, a nie na krzykliwych ruchach.

Karate Shotokan jest sztuką walki wysokiego ryzyka

Karate Shotokan jest formą sztuki walki, która jest przeznaczona do uderzania przeciwnika. Ten rodzaj sztuki walki ma stosunkowo wysoki wskaźnik urazów (23%) wśród ćwiczących, choć wskaźnik ten jest niższy niż w przypadku większości form sztuk walki. Niemniej jednak, ważne jest, aby być świadomym ryzyka związanego z tym sportem.

Ryzyko kontuzji jest kluczową kwestią przy wyborze stylu sztuki walki. Podczas gdy Kyokushin jest bardziej realistyczny w walkach ulicznych, Shotokan jest znacznie bezpieczniejszy do samoobrony. Uczniowie Shotokan są zobowiązani do noszenia pełnego wyposażenia ochronnego i sprzętu ochronnego podczas uczestnictwa w meczach. Ponadto, są również zobowiązani do używania ochrony głowy.

Uczeń karate musi nauczyć się słuchać swojego ciała podczas ćwiczenia tej sztuki. Na przykład, zbyt wiele ruchów bocznych może uszkodzić kolano. Ponieważ kolano jest stawem zawiasowym, może poruszać się tylko do przodu i do tyłu. W związku z tym, ćwiczący musi nauczyć się słuchać swojego ciała i dokonywać odpowiednich korekt.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Training For a Half Ironman Triathlon
Czytaj Dalej

Training For a Half Ironman Triathlon

Half Ironman to wieloetapowe zawody sportowe wymagające od zawodników wykonania trzech oddzielnych dyscyplin: pływania, roweru i biegu. Zawodnicy…
Zalety treningu w sztukach walki
Czytaj Dalej

Zalety treningu w sztukach walki

Praktyka sztuk walki jest onieśmielająca, więc pomocne może być ćwiczenie z innymi. Posiadanie wsparcia innych uczniów złagodzi nerwowość…
Czy sztuki walki to niebezpieczny sport?
Czytaj Dalej

Czy sztuki walki to niebezpieczny sport?

Jeśli zastanawiasz się, czy sztuki walki są niebezpieczne, pomyśl jeszcze raz. To prawda, że najwyższy poziom konkurencyjnych sztuk…