Czy sparing jest niezbędny podczas treningu sztuk walki?

Rosyjskie sztuki walki – jakie są ich cechy charakterystyczne?

Rosyjskie sztuki walki opierają się na stylach walki opracowanych przez Wiktora Spiridonowa. Jego styl walki, zwany samozashita, był pod wpływem klasycznego boksu i zapasów grecko-rzymskich. Był on używany przez radzieckie elitarne oddziały i stał się podstawą rosyjskiego stylu walki. Rosyjska sztuka walki znana jako Sambo była dalej rozwijana i kształtowana przez Wasilija Oszczepkowa, który urodził się w rodzinie zesłańców. Służył jako oficer wywiadu zarówno w okresie carskim, jak i sowieckim.

Wizja Spiridonowa dla rosyjskich sztuk walki

Wiktor Spiridonow był wybitnym weteranem I wojny światowej, który opracował swój własny styl sztuk walki. Pracował z Armią Czerwoną jako instruktor i z centrum treningu fizycznego Dynamo. Jego filozofia skupiała się raczej na ruchu niż na sile. Starał się połączyć najlepsze cechy różnych sztuk walki w stylu, który był łatwy do nauczenia się i praktykowania. Opracował system, który był znany jako „samoz” i skupiał się na technikach, które były przydatne w różnych sytuacjach.

W 1923 roku Spiridonow założył Klub Sportowy Dynamo, który był jednym z pierwszych klubów w Moskwie. Jego pierwsza grupa składała się z czternastu osób. Grupa odniosła duży sukces i wkrótce Spiridonow wystąpił przed cyrkiem Armii Czerwonej.

Spiridonow pragnął udoskonalić rosyjski system walki wręcz poprzez wprowadzenie technik Jiujitsu. Razem z Oszczepkowem, obaj panowie otrzymali grant rządowy na opracowanie systemu, który mógłby być używany przez Armię Czerwoną. Pracowali nad udoskonaleniem systemu walki wręcz Armii Czerwonej, co, jak mieli nadzieję, doprowadzi do opracowania kompletnego systemu, który będzie zawierał światowe systemy walki.

W całym Związku Radzieckim naukowcy studiowali sztuki walki z całego świata i dokonywali syntezy technik zapaśniczych. Ich rezultatem była nowa sztuka walki, zwana SAMBO, co oznacza „samoobronę bez broni”. Sport ten stał się popularny i został przyjęty przez jednostki wojskowe i tajnej policji, a w 1938 roku stał się oficjalnym sportem walki.

Wizja rosyjskich sztuk walki jest zakorzeniona w rosyjskich ideałach państwa, moralności i walki. Choć wszystkie sztuki walki mają podobne zasady i własne unikalne odmiany, to zmieniają się one wraz z otaczającym je światem. Ta strona oferuje nauki Systema Ryabko, IZVOR i Systema Kadochnikova.

Gałąź Systema rosyjskich sztuk walki ewoluowała z czasem, a praca Spiridonowa wpłynęła na ewolucję stylu. Spiridonov, który był judoką z czarnym pasem, miał kluczowy wkład w rozwój gałęzi systema. Zarówno Oszczepkow, jak i Spiridonow zginęli ostatecznie w łagrze podczas jednej z czystek stalinowskich.

Sztuka zorientowana na walkę

Rosyjskie sztuki walki obejmują wiele systemów zorientowanych na walkę. Niektóre z nich koncentrują się na uderzeniach, inne zaś na samoobronie. Systemy te łączą siłę fizyczną z siłą psychiczną w bardzo skuteczny sposób. Oprócz siły fizycznej, niektóre sztuki walki systema zawierają również techniki grapplingowe i broń.

Jedną z najbardziej znanych rosyjskich sztuk walki jest Systema. Ten styl walki pochodzi z czasów zimnej wojny w Związku Radzieckim, ale jego korzenie to starożytne rosyjskie style walki. Rosyjskie jednostki wojskowe ćwiczą Systemę i zyskała ona popularność na całym świecie. Jest to styl zorientowany na walkę, który uczy stosowania walki bez broni, walki nożem i koncepcji obrony przed bronią. Oprócz walki bronią, Systema podkreśla w swoim treningu dźwignię i kontrolę dystansu.

Styl rosyjski został pierwotnie opracowany przez rosyjskiego mistrza o nazwisku Oszczepkow. Studiował on Judo w Japonii i został pierwszym rosyjskim czarnym pasem. Później wrócił do ZSRR i założył Sambo. W trakcie tego procesu zrewolucjonizował ten sport poprzez ustanowienie zasad i mundurów.

Historia Sambo jest bogata w walki wojskowe. Rosyjska armia używała go do szkolenia personelu Spetsnaz. Ten rodzaj sztuki walki został opracowany w celu rozbrojenia i unieszkodliwienia przeciwnika. W niektórych przypadkach rosyjskie wojsko używało go jako broni w walce wręcz.

Kiedy ZSRR został zreorganizowany w 1962 roku, rosyjski system walki wręcz został udostępniony do badań cywilnych. Był to czas zaawansowanej technologicznie broni i nowych metod szkolenia bojowego. Wojsko radzieckie przechodziło masowe zwolnienia wykwalifikowanych instruktorów. Rosyjski system walki wręcz został zredukowany do rozpracowania kompleksów RB-1, RB-2 i RB-3. Rosyjskie wojsko musiało również testować swoich instruktorów, aby upewnić się o ich wiedzy.

Starożytni wojownicy rosyjscy posiadali niesamowite umiejętności wojskowe. Ich zdolności bojowe i umiejętność walki w niekorzystnych warunkach atmosferycznych były legendarne. Swoje umiejętności wykorzystywali nawet do uwalniania jeńców. Jedna z historii o rosyjskim wojowniku, któremu udało się uwolnić zakładnika, jest wspomniana w kronice z XI wieku. Chanowie połowieccy często łamali porozumienia pokojowe.

Badanie zachowań człowieka w sytuacjach ekstremalnych

W rosyjskich sztukach walki każdy uczeń uczy się uczyć siebie. To on jest instruktorem, mistrzem ruchu. Żadna zewnętrzna postać nie ma delegowanego autorytetu. Sztuka Walki nie polega na sekretnych sztuczkach czy potężnej sile przebicia, jest ona w każdej istocie. Oznacza to, że uczniowie są w stanie dowiedzieć się więcej o sobie i swoim ciele.

Rosyjska Sztuka Walki uczy samoobrony, zapobiegania agresji, rozwiązywania konfliktów i świadomości. Oprócz zdrowia fizycznego i psychicznego, uczniowie uczą się żyć w harmonii z innymi i rozumieć społeczność. Sztuka walki uczy również współczucia i świadomości. Osoba, która potrafi skutecznie walczyć, będzie miała większe szanse na przetrwanie niebezpiecznej sytuacji.

Ten starożytny system sztuk walki sięga czasów protoindoeuropejskich wojowników-myśliwych około 5000 lat p.n.e. Był przekazywany przez pokolenia, szczególnie przez rodziny w przedsowieckiej Rosji. Była również przekazywana do elitarnych pododdziałów specjalistów od walki w byłym ZSRR. Dzisiaj Scott Sonnon, założyciel Amerykańskiej Akademii Rosyjskich Sztuk Walki, został wprowadzony jako instruktor długiego i szlachetnego dziedzictwa.

Rosyjska Sztuka Walki podkreśla znaczenie plastyczności. Oznacza to, że zachowanie człowieka w ekstremalnych warunkach nie ogranicza się do obecności oporu, współpracy i braku przemocy, ale także do zdolności adaptacji i zmiany. W walce występuje nieskończona ilość zmiennych i scenariuszy. Aby przetrwać, niezbędna jest umiejętność szybkiego dostosowania się i zmiany.

Rosyjska sztuka walki Systema to tradycyjny rosyjski system sztuk walki. Ma starożytne korzenie i jest obecnie używany przez elitarne rosyjskie siły operacji specjalnych. Mikhail Ryabko był założycielem Systema i jest znanym na świecie instruktorem.

Non-destruction

Non-destruction to kluczowa zasada rosyjskich sztuk walki. Trening skupia się na budowaniu ludzi, a nie na ich łamaniu. Podczas gdy sztuka walki może być zastraszająca, nie-destrukcja jest niezbędna do jej sukcesu. Zasada ta jest siłą napędową systemu Systema i stanowi przykład filozofii stojącej za tą sztuką.

Koncepcja niedestrukcji jest niezbędna w rosyjskich sztukach walki, a także jest fundamentalnym aspektem Systema. Aleksandr Maksimcow, były oficer policji radzieckiej, poświęcił swoje życie zachowaniu tej tajnej sztuki walki. Ale pomimo jego oddania, ta grupa sztuki walki nie jest całkowicie zjednoczona. Mistrz jest Słowianinem i nie ma cierpliwości do podziałów politycznych. Niestety, wielu uczniów to ukraińscy nacjonaliści z nieugiętą nienawiścią do Rosji.

Rosyjska sztuka walki kładzie nacisk na budowanie inteligencji ciała, rozwijanie intuicji i kontrolowanie swojej psychiki w sytuacjach stresowych. System ten obejmuje wiele elementów treningowych, w tym ćwiczenia oddechowe i płynny ruch. Techniki te rozwijają funkcjonowanie wszystkich siedmiu systemów fizjologicznych, w tym umysłu i ducha. Techniki te poprawią zdolności człowieka we wszystkich aspektach jego egzystencji.

Rosyjska sztuka walki Systema była najpierw używana przez rosyjskich rycerzy, a następnie została przyjęta przez radziecką tajną policję. Dziś jest praktykowana przez najlepszych ochroniarzy, elitarne siły specjalne i zwykłych ludzi. Jednakże, pomimo swoich starożytnych korzeni, Systema ma stosunkowo nową reputację wśród osób nie będących członkami policji.

Rosyjska sztuka walki Systema wyewoluowała na polach bitew. Opracowany przez kozackich wojowników, system walki został stworzony w celu ochrony Matki Rosji przed obcymi najeźdźcami. W całej historii Rosjanie walczyli na różnych terenach i w gorących warunkach. W przeciwieństwie do współczesnych sztuk walki, historia Systema jest żywym dziedzictwem. Systema ma ponad 1000 lat, datuje się ją na X wiek.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak rywalizować w triathlonie
Czytaj Dalej

Jak rywalizować w triathlonie

Aby wziąć udział w triathlonie, musisz być gotów poświęcić czas i wysiłek wymagany do treningu. Jest to ogromne…
Rodzaje sztuk walki
Czytaj Dalej

Rodzaje sztuk walki

Sztuki walki występują w wielu różnych stylach i odmianach. Od boksu do strzelania do zachodniej walki mieczem, istnieje…