Jakie sztuki walki trenować do samoobrony

Jakie sztuki walki trenować do samoobrony

Jeśli chodzi o samoobronę, istnieje wiele różnych opcji. Możesz nauczyć się judo, Krav Maga, Lethwei lub Pencak Silat. Sztuka walki, którą wybierzesz, będzie zależała od twoich umiejętności i sytuacji, w której się znajdziesz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych sztuk walki dostępnych dla Ciebie i jak pomogą Ci chronić siebie.

Pencak Silat

Jeśli chcesz nauczyć się sztuki walki, które mogą pomóc bronić siebie i swoją rodzinę, może warto rozważyć Pencak Silat. Ta indonezyjska sztuka ma korzenie w Aceh, pierwszym porcie dla kupców pływających po Oceanie Indyjskim. Jest ona pod silnym wpływem kultury indyjskiej i islamskiej. W istocie, buława używana przez Acehańczyków jest niezwykle podobna do indyjskiego dhalu. Jest on również wykonany z metalu i posiada pięć lub siedem gałek. Styl pencak silat jest uważany za jedną z najbardziej agresywnych form sztuk walki w Azji Południowo-Wschodniej.

Pencak Silat to styl sztuki walki, który wykorzystuje wszystkie części ciała do ataku. Posiada wiele podstawowych uderzeń, do których należą cios i kopnięcie. Uderzenia mogą być wykonywane za pomocą pięści, otwartych dłoni, goleni i łokci. Techniki mogą się różnić w zależności od linii i regionu.

Silat zaczął być rozpoznawany w latach 80-tych. Jego unikalny styl walki obejmuje różnorodne kontrataki. Nie posiada również obszarów, które są zabronione do uderzania, co jest korzystne do obrony. Jednak wraz z rozwojem MMA, wprowadzono techniki grapplingowe i klinczowe, które miały tendencję do utrudniania technik Silat. W związku z tym nie należy próbować bronić się przed zawodnikiem MMA bez solidnego uderzenia.

Pencak Silat to unikalny styl indonezyjskiej sztuki walki, który został pierwotnie opracowany do walki z Holendrami. Jego postawy i langkah są zaprojektowane do pracy z ludzką anatomią i są sprawdzone skuteczne. Samoobrona jest celem każdego artysty walki. Dobry wojownik będzie w stanie bronić się i chronić innych w różnych sytuacjach.

Lethwei

Praktykowanie sztuki walki Lethwei to świetny sposób na trening samoobrony. Ta birmańska sztuka walki skupia się na uderzeniach głową, uderzeniach ciałem i kopnięciach. Studenci uczą się zaawansowanych kopnięć, kombinacji ciosów i walki w klinczu. Techniki są bardzo realistyczne, a studenci dostaną mnóstwo treningu walki wręcz. Dodatkowo trening jest stosunkowo prosty, a studenci nie potrzebują specjalistycznego sprzętu.

Historia Lethwei sięga Imperium Pyu, które rządziło Tajlandią około 1000 lat temu. Wczesna wersja sztuki była używana przez wojowników, zwłaszcza podczas wojen z sąsiednimi krajami. Praktykowano ją również podczas turniejów. Walki odbywały się w piaskownicach, a uczestnicy nosili konopne pierścienie wokół rąk.

W tradycyjnym Lethwei walka kończy się tylko wtedy, gdy jeden z zawodników zostanie znokautowany przez drugiego. Jeśli nie dojdzie do nokautu, walka kończy się remisem. Pomiędzy rundami jest dwuminutowa przerwa. Nokaut następuje po 10 liczeniach lub po jednym liczeniu co dwie sekundy. Trzy liczenia w tej samej rundzie są uznawane za nokaut, a cztery podczas całej walki to TKO.

Kolejną techniką Lethwei jest uderzenie głową. Headbutt może być użyty do ustawienia ataku lub kontroli dystansu. Powinno być rzucone z wystarczającą siłą, aby wytrącić przeciwnika z równowagi. Aby uniknąć kontuzji, uczniowie muszą upewnić się, że używają prawidłowej terminologii.

Podstawowy boks

Boks to świetny sport do nauki w celu samoobrony. Uczy kilku kluczowych ruchów obronnych, efektywnej pracy stóp i kontroli dystansu. Zwiększa również sprawność fizyczną i wzmacnia zdolności motoryczne. Dodatkowo, boks może pomóc Ci mentalnie przygotować się do walki. Wiele osób oprócz boksu uczy się także innej sztuki walki, aby zwiększyć swoje umiejętności.

Większość sytuacji związanych z samoobroną zaczyna się od ciosu. Jest to najbardziej naturalny sposób odpowiedzi na atak. Boks uczy bokserów jak uderzać i bronić się przy najmniejszym wysiłku. Kluczem do samoobrony jest to, aby nie dać się powalić. Powinieneś być w stanie utrzymać się w pozycji pionowej i nie odwracać wzroku od napastnika.

Oprócz rozwijania umiejętności zadawania ciosów, boks może nauczyć cię odczytywania mowy ciała napastnika. Będziesz w stanie rozpoznać jego postawę bojową i ułożyć dominującą rękę, zanim cię zaatakuje. Boks pomaga również zrozumieć odległość i zasięg ataku oraz jak prawidłowo uderzyć. Nawet jeśli nie zostaniesz trafiony, będziesz potrafił się obronić i uniknąć obrażeń.

Podczas gdy boks nie jest najłatwiejszym sportem, jest niezwykle satysfakcjonujący, gdy jest wykonywany prawidłowo. Podczas walki nauczysz się być pewnym siebie i asertywnym, nie panikować i kontrolować swoje reakcje. Umiejętności nabyte na zajęciach z boksu mają zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Trening technik uderzeń, ruchów głową i pracy nóg jest najlepszym sposobem na trening samoobrony.

Muay Thai

Jeśli chcesz nauczyć się sztuki walki, która da Ci przewagę w spotkaniu, powinieneś rozważyć Muay Thai. Techniki uderzeniowe tej sztuki są szybkie i mocne, a ich celem jest znokautowanie lub unieszkodliwienie przeciwnika. Na przykład, latające kolano w głowę jest prawie niemożliwe do wytrzymania dla większości ludzi. Oprócz tego, trening muay thai nauczy cię również kilku rodzajów broni i poprawi twoją technikę uderzania, co oznacza, że będziesz miał więcej potężnych kombinacji niż twój przeciwnik. Dzięki temu twój przeciwnik będzie miał ogromne trudności z obroną.

W treningu Muay Thai rozwiniesz swoją siłę i wytrzymałość dzięki ciężkim treningom typu hard core. Ten rodzaj treningu poprawi również twoje tętno, które jest ważnym czynnikiem w walce. Zazwyczaj sesja trwa około pięciu do 10 minut, z przerwami pomiędzy nimi. Trening z ciężarami pomoże Ci również rozwinąć siłę górnych i dolnych partii ciała, która jest wymagana w walce Muay Thai. Ważne jest również, abyś rozwinął swoją szybkość i czas reakcji.

Podczas gdy ćwiczenie Muay Thai może pomóc ci obronić się przed napastnikiem, powinieneś być również świadomy, że może również dać ci zbyt dużą pewność siebie. Takie nastawienie może doprowadzić do tego, że będziesz prowokował napastnika i podchodził do sytuacji na ulicy z mentalnością wojownika. W sytuacjach ulicznych, taka postawa może prowadzić do poważnych obrażeń. Możesz być kuszony do używania brudnych taktyk – ale te taktyki nie są nauczane w treningu Muay Thai.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy rower LeMond jest przydatny podczas triathlonu?
Czytaj Dalej

Jak zacząć swoją przygodę z triathlonem

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z triathlonem, ważne jest, aby odpowiednio trenować i ścigać się. Biblia triathlonu Friel’a,…